Czy można walczyć z nadwagą przy hipogonadyzmie?

Mój narzeczony choruje na hipogonadyzm, ztego powodu przyjmuje testosteron prolongatum. Coraz bardziej niepokoją mnie jego nawyki dietetyczne. Ma on nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha i na twarzy (stwierdzoną przez lekarza) , reszta ciała jest bdz szczupła (więc w kg pewnie waży w granicach normy). W tych miejscach nadwaga jest spora, co jest powodem jego kompleksów. Niestety przez to odżywia się bardzo nieregularnie, w ciągu dnia potrafi zjeść tylko kilka owoców i może 1 małą kanapkę (nie zawsze je regularny obiad) i nigdy nie jest głodny. Czasami oczywiście je pełne posiłki, nieraz kaloryczne, ale to raz na jakiś czas razem ze mną (ja przy tym mam dużą niedowagę). Mam wrażenie, że nic nie je, a tyje, do tego spożywa nieraz mniej niż 1000 kcal dziennie. Jak to jest możliwe? Czy istnieje sposób by to uregulować ? Czy przy przyjmowaniu tego leku nie da się nic zrobić z tą nadwagą?

Konieczna jest wizyta u endokrynologa i ewentualnie dietetyka, zebranie dokładnego wywiadu na temat sposobu odżywiania i badanie fizykalne. Trudno jest udzielić porad z poziomu portalu.