Jaka może być przyczyna utraty wagi?

Witam, mam 179 cm i wazę obecnie 61 kg. Od ponad pol roku byłam na bardzo restrykcyjnych dietach (ok 900 kcal/dzień). Zwiększanie tygodni zaczęłam dwa tygodnie temu z wagą 63 kg. Jadłam przez ten czas ok 1000-1100 kcal i schudłam 2 kg. Dziwi mnie to, ponieważ kiedy pozostawałam na 900 kcal waga się nie zmieniała. Czy to normalne? Czym utrata wagi przy zwiększaniu kalorii może być spowodowane?

Witam serdecznie,
mam nadzieję, że zdaje Pani sobie sprawę, że kalorie to nie wszystko. Ważniejszy jest skład i wartość odżywcza produktów. Być może dostarczając większą ilość kcal wcale nie odżywia Pani lepiej swojego organizmu i w wyniku braku jakichś składników odżywczych waga spada. Może być też tak że metabolizm "rozpędził się" i właśnie zaczęło następować spalanie.
Trudno jest mi określić przyczynę spadku wagi ponieważ nie mam wywiadu zdrowotnego ani nie wiem jak wygląda Pani odżywianie, ale to są moje przypuszczenia.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk