Prawidłowa waga przy wzroście 165 cm

Chciałabym się dowiedzieć, ile powinnam ważyć przy wzroście 1,65. Mam 20 lat i prowadzę średnio aktywny tryb życia (jestem studentką i poza uczelnią nie mam innych zajęć). Obecnie ważę 49 kg. Ile powinnam spożyć kcal na dzień przy mojej aktywności oraz wieku?

Aby dokładnie obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne, potrzeba więcej danych na temat aktywności w ciągu doby, np. ilości godzin spędzanych w łózku, na spacerach itp. Orientacyjnie można okreslić aktualne zapotrzebowanie na ok. 2200 kcal/dobę. Proszę wziąć pod uwagę, że są to wartości zaniżone z powodu niedowagi.