Dlaczego w ogóle nie rosną mi włosy na nogach?

Mam 17 lat i nie rosną mi włosy na nogach i pod pachami - dlaczego?
17 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Owłosienie ciała rozwija się w okresie dojrzewania. Jego wygląd i okres kiedy się pojawia są rożne u poszczególnych osób.
Rozwój owłosienia jest zależny między innymi od poziomu męskich hormonów płciowych, czyli androgenów. Podczas dojrzewania w pierwszej kolejności pojawia się owłosienie okolic płciowych. Być może w Pana przypadku na rozwój owłosienia w dalszych obszarach po prostu trzeba zaczekać, jednak zachęcam do wizyty u lekarza, który będzie miał możliwość badania i dokładnego zebrania wywiadu.
Pozdrawiam