Brak nudności i wymiotów w ciąży

Mam 31 lat i dwójkę dzieci. Obie ciąże były bardzo podobne, miałam mdłości i wymioty już od samego początku. Także trzecia ciąża podobna, niestety zakończyła się obumarciem. Obecnie prawdopodobnie jestem w ciąży. Ostatnią miesiączkę miałam 14 stycznia 2012 roku. Cztery razy wykonałam test ciążowy, każdy wynik był dodatni. Ale bardzo się denerwuję, czy wszystko jest w porządku, bo nie czuję się źle (nie mam mdłości ani wymiotów). Czy możliwe, że ta ciąża będzie przebiegać inaczej niż poprzednie i czy wszystko jest OK?

Witam serdecznie!

Każda ciąża przebiega inaczej. Fakt, iż dwie poprzednie przebiegały podobnie nie świadczy, iż kolejne dawać te same objawy. Jedynym obiektywnym sposobem na przekonanie się o prawidłowym rozwoju ciąży jest badanie USG.

W dniu udzielania odpowiedzi (22.02.2012) jest Pani w 6 tygodniu i 4 dniu ciąży. Oznacza to, że może już Pani uzyskać pełny obraz zarodka (może także z czynnością serca) w obrazie USG. Z tego też powodu zachęcam do wizyty u ginekologa, który rozwieje wszelkie Pani wątpliwości.

Pozdrawiam