Brak ochoty na seks po urodzeniu dziecka i wynik badań hormonalnych

Witam od czasu urodzenia córki nie mam ochoty na współżycie z mężem lekarz skierował mnie na badania proszę powiedzieć czy wyniki sa w normie. FSH 5,41 mlU/ml, estradiol 40,41 pg/ml, progesteron 0,96 ng/ml, testosteton 35,88 ng/dl. Badania robione były w 2 dniu cyklu. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie,
nie pisze Pani w jakim okresie po urodzeniu dziecka jest Pani, a to informacja nie bez znaczenia. Badania zdają się być w normie, proszę jednak jeszcze w tej kwestii w celu ostatecznego potwierdzenie skonsultować się z lekarzem. Chciałabym zwrócić Pani uwagę na fakt, że w tej specyficznej sytuacji nie tylko czynniki biologiczne mają wpływ na ponowne podjęcie i czerpanie radości ze współżycia istnieje oprócz tego jeszcze szereg czynników natury bardziej psychologicznej. Ciąża, urodzenie oraz zajmowanie się noworodkiem, to czynniki nie dość, ze wyczerpujące to do tego jeszcze mogące zmieniać układ relacji w rodzinie. Często nie tak łatwo jest odzyskać dawną równowagę. Zachęcałabym także do rozważenia konsultacji z psychologiem. W razie dodatkowych pytań czy wątpliwości zachęcam do kontaktu bezpośredniego (swisniewska72@gmail.com). Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Obok gospodarki hormonalnej, istotnym czynnikiem wpływającym na kobiece libido jest przede wszystkim relacja z partnerem, poziom zadowolenia z życia, ew. przemęczenie czy stres związany z opieką nad maluchem, samoocena itp. Zachęcam do przyjrzenia się roli również tych czynników w Pani sytuacji.

Pozdrawiam!