Brak ochoty na seks podczas stosowania drugiego opakowania tabletek antykoncepcyjnych Naraya

Jestem przy drugim opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych Naraya przy pierwszym opakowaniu było swietnie, żadnych skutków ubocznych powiększył mi się biust i częsciej mialam ochotę na sex. Obecnie jestem w połowie drugiego opakowania i sprawa niestety nie wygląda już tak kolorowo, a mianowicie nie dość, że nie mam ochoty na sex to ciężko mnie podniecić a sex nie sprawia mi przyjemności oraz wcale nie dochodze nawet jesli trwa on znacznie dluzej. Co powinnam zrobić, jak temu zaradzić?

Witaj, powodów obniżonego libido może być kilka i mogą się one też nakładać. Tak jak Pani pisze może wynikać to z powodu przyjmowania antykoncepcji hormonalnej lub myśli i przekonań na temat środków antykoncepcyjnych, a co za tym idzie emocji czasami takich jak niepokój, strach. Powodem może być relacja z partnerem/partnerką, która lubi być zmienna lub innych wydarzeń czasami pozornie niezwiązanych. Każdy jest inny i inne są reakcje. Na początku dobrze jest uważnie poobserwować siebie, jak zmieniają się reakcje ciała pod wpływem środka, jeśli sytuacja się nie poprawi proponuje skonsultować pani spostrzeżenie ze swoim ginekologiem. Pozdrawiam serdecznie
Marta Ptaszyńska