Brak okresu a możliwość ciąży u 19-latki

Nie mam miesiączki i dziś przypada 52. Dzień mojego cyklu (zazwyczaj trwały one 30-35 dni). Przez kilka ostatnich tygodni podróżowałam, zmieniłam tryb życia a w moim życiu osobistym pojawiło się trochę stresujących sytuacji. Współżyłam 6. dnia cyklu (bez zabezpieczenia) oraz odbyłam dwa stosunki między 10. a 15. dniem cyklu (zabezpieczenie mechaniczne – prezerwatywa). Test ciążowy wykonany 40. dnia cyklu dał wynik negatywny jednak niepokoję się, że mogę być w ciąży.Czy moje obawy są słuszne?

Elżbieta Rhone

Witam,
najlepiej wykonać badanie beta HCG z krwi - da ono Pani 100% pewność. Sytuacje, które Pani opisuje (stres, podróże) mogą oczywiście powodować zaburzenia cyklu, jednak u każdej kobiety, która współżyje (nawet stosując zabezpieczenie) istnieje możliwość ciąży.