Brak okresu a przyjmowanie tabletek Kontracept

Prawie 2 tygodnie temu odstawiłam luteine na wywołanie okresu ,lekarz przepisał mi też kontracept i powiedział że mam zacząć brać od pierwszego dnia okresu. Ale okres sie nie pojawia. Czy mam zacząć już przyjmować kontracept czy jeszcze poczekać?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli po terapii luteiną nie wystąpił okres to należy udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego. Proszę pamiętać, że jeżeli rozpocznie Pani stosowanie Kontraceptu w dowolnym momencie to skuteczność antykoncepcyjna może być osłabiona podczas stosowania pierwszego opakowania.