Brak okresu a stosunku bez wytrysku

Witam, Mam 18 lat. Wspołżyłam kilka razy z chłopakiem, to było krótkie ale zawsze zdązał wytrysnąc gdzieś na zewnatrz, ale napewno nie we mnie. Zrobiłam 2 testy ciązowe, lecz wynik był negatywny. Okres miałam mieć 5 dni temu ale jeszcze nie mam, a zawsze był w miare normalnie moze gdzies 3 dnie a tak to wszystko było ok. Mam wszystkie objawy miesiączki. Boleści piersi i brzucha. Nie wiem co mam o tym wszytskim myśleć. Proszę o pomoc..

Lek. Marta Gryszkiewicz

Każdy stosunek bez zabezpieczenia może skutkować ciążą, gdyż podczas całego trwania stosunku wydzielany jest preejakulat, w którym także mogą znajdować się plemniki. Jeśli testy zostały wykonane po terminie spodziewanej miesiączki ich wyniki można uznać za wiarygodne. Jednak ostatecznym wykluczeniem zapłodnienia jest oznaczenie poziomu hormonu beta-hCG we krwi lub wizyta u ginekologa i kontrola ultrasonograiczna.