Spóźnianie się okresu a brak wytrysku w pochwie

Uprawiałam seks z chłopakiem . Twierdzi ze we mnie nie doszedl a okres mi sie spóźnia . Robilam test ciązowy wynik też wyszedł negatywny . Okresu nadal nie mam i nie wiem dlaczego...
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Plemniki znajdują się nie tylko w spermie, do której uwolnienia dochodzi w trakcie wytrysku (jest ich tam zdecydowanie najwięcej), ale także w ejakulacie wydzielanym podczas całego stosunku.
Dlatego też metoda stosunków przerywanych nie należy do skutecznych metod zabezpieczania przed ciążą.
Test ciążowy należy wykonać nie wcześniej niż w dniu spodziewanej miesiączki. Jeśli wynik jest negatywny - należy test powtórzyć. Alternatywną, pewniejszą metodą potwierdzenia czy jest Pani w ciąży jest oznaczenie hormonu betaHCG we krwi.
Miesiączka może się opóźniać z powodu stresu.
Jeśli w kolejnych dniach nie pojawi się okres powinna zgłosić się Pani do ginekologa.

Ja również nie wiem czemu tak się stało. Godząc się na taki seks jaki uprawiasz godzisz się na ryzyko zajścia w ciążę. Zabezpieczaj się !!!!! a poza tym jak najszybciej zwróć się do ginekologa.
Dr med L.Włodarczyk