Brak okresu - czy to wskazuje na problemy hormonalne?

Witam.. Mam problem z miesiączka a mianowicie jej brakiem. Cykl trwa u mnie różnie ale zazwyczaj 28 dni, zdarzało się 29 jak i 24. W tamtym miesiącu pierwszy raz od dawna cyklu trwał 35 dni czyli jakby spóźnił się tydzień, zrobiłam wtedy dwa testy i były negatywne (parę lat temu zanim brałam antykoncepcje miałam policystyczny jajnik i choruje na endometrioze, leki przestałam brać jakieś dwa lata temu i nie byłam jeszcze u ginekologa na kontroli). Dzisiaj mija 39 dzień cyklu i okresu dalej nie ma. Objawy są już od paru dni, bolące piersi, podbrzusza, pryszcze. Zrobiłam wczoraj rano o 6 test i wyszedł negatywny. Dodam, że przechodzę ciągłe duże stresy ostatnimi czasy, byłam tez na wczasach odchudzających. Czy mogę obawiać się ciąży? Czy bardziej wskazuje to na problemy hormonalne?

Dzień dobry, zarówno PCOS, przewlekły stres jak i duża utrata masy ciała może wpływać na zaburzenia cyklu. Proszę udać się do ginekologa celem diagnostyki, rozwieje on również wątpliwości dotyczące ciąży.