Brak okresu i biały śluz z pochwy

Od 6 listopada powinnam mieć okres, który zawsze był u mnie regularny. Ostatnim czasem wydzielam gęsty, biały śluz o nieprzyjemnym zapachu. Wyczytałam, że może być to infekcja bakteryjna lub oznak ciąży, jednak z chłopakiem bardzo uważamy i zawsze się zabezpieczamy, czy infekcja również może być powodem tak bardzo spóźnionej już miesiączki? 18 lat kończę dopiero w grudniu, mam więc problem z dostaniem się do ginekologa, co mogę zrobić?
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Czego unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Właśnie wtedy powinna ona szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Powinna Pani zacząć od wykonania testu ciążowego, aby zweryfikować czy na pewno nie doszło do zapłodnienia. Jeśli wynik będzie negatywny, to należy poszukiwać innych przyczyn występujących objawów.
Niestety bez wizyty u ginekologa nie jest to możliwe. Działanie na oślep i zalecanie leczenia na chybił trafił nie jest prawidłowym postępowaniem - infekcja bowiem może być bakteryjna, wirusowa lub grzybicza i od tego uzależniona jest metoda leczenia. Większość leków jest na receptę, co jest kolejną przeszkodą do "domowej" kuracji bez konsultacji lekarskiej.
Wizyta u ginekologa nie jest nie możliwa. Musi Pani po prostu udać się na nią ze swoim opiekunem prawnym (matką, ojcem, opiekunem ustawowym w przypadku braku rodziców).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty