Brak okresu i problemy z trądzikiem po porodzie

Witam W maju urodziłam dziecko karmiłam piersią 3 miesiące, pierwszą miesiączkę dostałam 20 września i od tamtej pory nie mam okresu. Byłam u lekarza zaraz po miesiączce i pan doktor po badaniu usg stwierdził że mam prawidłowe jajniki z licznymi pęcherzykami. Czy to może być przyczyna braku okresy? Dodam jeszcze że leczę na trądzik może to jakieś zaburzenia hormonalne ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, zaburzenia miesiączkowania mogą trwać nawet do 6 mies. po porodzie, włącznie z brakiem miesiączki, z reguły w ciągu kilku kolejnych cykli dochodzi do wyrównania długości ich trwania. Jeżeli ginekolog nie stwierdził u Pani nieprawidłowości w badaniu, to w tej sytuacji nie ma powodu do niepokoju. Odnośnie trądziku - wszystko zależy od rodzaju przyjmowanego leku - informacje na temat działań niepożądanych można odnaleźć m.in. w ulotce.