Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak okresu po porodzie. Czy jestem w następnej ciąży?

Witam!
Mój poród odbył się metodą naturalną, 6 tygodni po porodzie dostałam pierwszy okres. Dodam, że od samego początku malucha karmiłam piersią. Powinnam dostać następny okres ok. 25.12.2010 roku, do tej pory jeszcze go nie dostałam, a piersią zakończyłam karmić ok. miesiąca temu.
Moje pytanie: dlaczego tak się dzieje i czy przypadkiem to nie jest następna ciąża? Choć uważam, że z mojego samopoczucia na to nic nie wskazuje.
Dziękuje za pomoc i pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Żelazo w ciąży

Czym może grozić niedobór żelaza, dlaczego ważne jest jego spożywanie, i jakie produkty obfitują w ten pierwiastek? Na te pytania odpowiedzi udziela dietetyk, mgr Marta Michalak-Tomasik.

Witam serdecznie!
Ze względu na niepełne informacje dotyczące daty porodu i czasu karmienia piersią trudno jest ocenić, czy doszło do zaburzeń miesiączkowania.
Pierwsza miesiączka po porodzie występuje zwykle w 3-4 miesiącu. W przypadku karmienia piersią czas ten się wydłuża. Dodatkowo, podczas laktacji, dochodzi zwykle do nieregularnych krwawień. Zmienia się częstość krwawienia oraz jego objętość.
Jeśli odstawiła Pani dziecko od piersi dopiero miesiąc temu, to może jeszcze przez jakiś czas dochodzić do nieregularnych krwawień.
Jeżeli obawia się Pani, że mogło dojść do zapłodnienia, proszę wykonać test ciążowy, który rozwieje wszystkie Pani wątpliwości.
Pozdrawiam

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy