Dlaczego kolejny okres po porodzie się nie pojawił?

Witam Mam nieregularne miesiączki od zawsze wyniki prawidłowe. Karmie piersią już 9 miesiąc. Pierwszy okres dostałam 7 miesięcy po porodzie potem po 41 dniach kolejny. Ale kolejny nie nadszedł ostatnia mialam 1 maja skąpa ale to może przez karmienie. Mam wzmożoną wydzielinę bezwonna bezbarwna i wieksza ochotę na seks. Robilam dwa testy w ciągu tygodnia oba negatywne. Co to moze być?
KOBIETA, 26 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Podczas karmienia piersią miesiączki mogą być nieregularne i najczęściej nie stanowi to powodu do niepokoju. Regularność menstruacji powraca w momencie, gdy kobieta kończy okres laktacji.

Oczywiście istnieje możliwość zajścia w ciążę podczas karmienia piersią, ale jeśli testy ciążowe dają wyniki negatywne, to nie jest Pani w ciąży, a nieregularne okresy są wynikiem zmian hormonalnych związanych z laktacją.

Nasi eksperci odpowiadali na podobne pytania innych użytkowniczek pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-to-jest-z-miesiaczkami-po-porodzie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-a-mozliwosc-kolejnej-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/karmienie-niemowlecia-piersia-a-zaburzenia-miesiaczkowania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.