Dlaczego moja miesiączka znów się pojawiła?

Dzień dobry,jestem 3,5miesiaca po porodzie.Mialam już dwie miesiączki ale dziś dwa tygodnie od ostatniej znów krwawię.Dwie pierwsze miałam co 23 dni.Dolegliwosci bólowe są znikome jak przy każdej mojej miesiączce,nie przechodzę ich boleśnie.Czy to normalne żeby po dwóch tygodniach od ostatniej miesiączki mieć kolejna? Kiedy dwie poprzednie byli regularne?Dodam,że czuje się rozchwiana emocjonalnie,miałam też migrenę na którą cierpię i dostaje przed każdym okresem bądź w trakcie.Nigdy czegoś takiego nie miałam a to mój drugi poród.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

po porodzie mogą występować nieregularne miesiączki. Związane jest to z nadmiarem prolaktyny, odpowiadającej na produkcję mleka. Jeśli więc karmi Pani piersią, to menstruacje mogą być nieregularne aż do zakończenia okresu laktacji i nie jest to niczym niepokojącym.

W Pani gospodarce hormonalnej zaszły istotne zmiany, dlatego powrót do regularnych cyklów miesiączkowych może chwilę zająć. Zakłada się, że nawet jeśli kobieta nie karmi piersią, to pierwsze miesiączki po porodzie mogą być nieregularne. Normuje się to zazwyczaj do sześciu miesięcy od porodu.

Czy była Pani na wizycie kontrolnej u ginekologa po zakończeniu połogu? Jeśli nie, to gorąco do tego zachęcamy.

Temat miesiączki po porodzie został opisany w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/miesiaczka-po-porodzie.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mozliwosc-nieregularnej-miesiaczki-po-porodzie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-miesiaczka-po-porodzie-moze-byc-nieregularna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.