Brak miesiączki po porodzie - czy to może być ciąża?

Witam, mam na imię Marzena. 18 lipca urodziłam zdrowego chłopczyka. Okresu dostałam 22 września, to był pierwszy okres po porodzie. Nie karmię już piersią. Okres powinien pojawić się 22 października i niestety niema go. Dzisiaj mijają 3 tygodnie i czekam nadal. Z mężem uprawiałam stosunek przerywany, czy możliwe, że to ciąża? Z góry dziękuje za odpowiedz.

Witam serdecznie,

Stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcji. Zajście w ciążę jest wówczas jak najbardziej możliwe. Dlatego proponuję wykonanie testu ciążowego.

Nieregularne cykle po porodzie mogą się utrzymywać do około pół roku. Gdyby po tym czasie nie doszło do regulacji cyklu powinna Pani zgłosić się do ginekologa.

Pozdrawiam