Prawdopodobieństwo ciąży po porodzie

Witam! 4 miesiące temu urodziłam Filipka, dokładnie 30.06.2012r. 6 października dostałam okres, trwał on 6 dni. Od tego czasu minęło ponad 30 dni (dziś jest 7.10.12r) a okresu nie ma. Pobolewają mnie jajniki od dwóch dni. Czy to może być ciąża? Zabezpieczaliśmy się z mężem prezerwatywą. Nie było stosunku bez zabezpieczenia.

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Zdarza się, że przez jakiś czas po porodzie miesiączki są nieregularne (zwłaszcza jeśli karmi Pani piersią?). Tak więc niekoniecznie to opóźnienie miesiączki jest spowodowane ciążą, zwłaszcza że jak Pani pisze, zabezpieczali się Państwo. Dla pewności i własnego spokoju można oczywiście wykonać test ciążowy. Pozdrawiam!