Brak miesiączki po porodzie- czy to normalne?

Witam, mam ogromną prośbę o informację czy brak miesiączki po porodzie, który odbył się 10 lutego tego roku jest rzeczą normalną czy mam się niepokoić? Dziecko karmiłam przez dwa tygodnie po porodzie, a później dokarmiałam maluszka i całkowicie go odstawiłam od piersi (trzy tygodnie po porodzie). Jestem zaniepokojona, gdyż w poprzedniej ciąży miesiączkę miałam niemalże książkowo tzn. po odstawieniu od piersi ok.6 tygodni. Co może mieć wpływ na moją sytuację i czy powinnam jak najszybciej to skonsultować z lekarzem? Bardzo proszę o odpowiedź. Dziękuję ASR.

Witam serdecznie!

U mam niekarmiących piersią czynność jajników po porodzie powraca zwykle w przeciągu 5-6 tygodni. W tym czasie powinno się także pojawić krwawienie. Ze względu na krótki czas karmienia piersią i laktacji w Pani przypadku czas ten może się nieznacznie wydłużyć.

Narazie proszę się nie denerwować, gdyż stres, niedosypianie i niedojadanie, czyli częste problemy młodym mam mogą dodatkowo opóźniać wystąpienie miesiączki.

Jeżeli krwawienie nie pojawi się w przeciągu najbliższego miesiąca proszę skontaktować się ze swoim ginekologiem.

Pozdrawiam.