Brak okresu i wydzielina z białymi grudkami a starania się o ciążę

Dzien dobry ostatni okres mialam 20 listopada jest juz Styczeń i brak okresu ale za to mam bialy gesty sluz z białymi małymi złogami podobny do ,,twarogu'' współżyje z partnerem bez zabezpieczen poniewaz staramy sie o dziecko ale dzien przed sylwestrem robilam test i wyszedl negatywny...Co mam robic? czy to ciąza?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, proszę skontaktować się z ginekologiem, ponieważ opisywana wydzielina świadczy najprawdopodobniej o infekcji dróg rodnych i wymaga leczenia, zwłaszcza w kontekście planowanej ciąży. Jeżeli natomiast miesiączka w dalszym ciągu nie wystąpiła to potwierdzić / wykluczyć ciążę można wykonując oznaczenie poziomu beta-hCG we krwi.