Brak okresu i wykluczenie ciąży

Witam! Niepokoi mnie taka sytuacja. Od 29 lipca nie mam okresu, od roku miewam go czasem co drugi miesiąc, więc jest raczej nieregularny... Nie uprawiałam seksu, bo chcemy z tym poczekać, nadal jestem dziewicą, ale dochodziło do pieszczot - petting, czasem leżenie bez bielizny obok siebie, pocieranie narządów w prezerwatywie, no i wytrysk w prezerwatywie daleko od pochwy. Pod koniec sierpnia, początek września byliśmy blisko siebie, były pieszczoty, ale członek nie dotykał pochwy. Czy ewentualny preejakulat na palcu mógłby być groźny? W połowie września byłam u lekarza ginekologa, ale ten mówił, że brak okresu u kobiety 2 miesiące to się zdarza i można poczekać. Robił zwykłe badanie USG i cytologię i niby wszystko jest ok. Ale już 3 miesiące nie mam okresu, jednak żadnych objawów ewentualnej ciąży też nie. Nie mam nudności, nie chodzę senna, nie wymiotuję.

Na dniach mam iść ponownie do lekarza. Testu ciążowego nie robiłam. Ja już nie wiem, co o tym sądzić. Badania cytologiczne mam w normie. Chodzę rozdrażniona, łatwo się denerwuję i stresuję, obrażam się bez powodów. Czasem lekko wzdęta, tak jakby okres miał być lada dzień, a tu nadal nie ma. Śluz niby przed okresem, brak podwyższonej temperatury. To już prawie 3,5 miesiąca bez okresu. Proszę o jakąś opinię oraz czy w takich sytuacjach zapłodnienie jest możliwe, tzn. bez stosunku. A wytrysk tylko w prezerwatywie daleko od moich narządów. Dziękuję!

Witam serdecznie!

W opisywanych sytuacjach ryzyko ciąży było znikome. Kontrolnie oczywiście może Pani wykonać test ciążowy, który ostatecznie rozwieje Pani wątpliwości.
Z Pani danych wynika, że ma Pani 23 lata. Wnioskuję zatem, że pierwsza miesiączka miała miejsce ponad 2 lata temu. Jedynie w tym czasie dopuszczalne są nieregularne krwawienia miesięczne. Po tym czasie wskazana jest diagnostyka zaburzeń miesiączkowania. W tym celu powinna się Pani zgłosić do specjalisty ginekologa, który zleci Pani pełen panel badań hormonalnych.

Pozdrawiam