Brak okresu podczas brania tabletek

Witam. Mam pytanie, otóż od ponad 1,5 roku biorę tabletki K***. Nigdy wcześniej mi się  to nie zdarzyło. Mianowicie w niedzielę wzięłam ostatnią tabletkę. Normalnie, od ponad 1,5 roku okres występował w 1 lub góra 2 dniu przerwy. Dzisiaj już jest 3 dzień, a ja nadal nie mam okresu, ba... nawet mam dużo gęstego śluzu, jakbym stale była podniecona. Zwykle przed plamieniem, jakieś 1-2dni wcześniej czułam już delikatny ucisk w podbrzuszu, który oznaczał przyjście okresu. Teraz tego nie mam.. czy jeśli okres nie pojawi się do końca przerwy, jest możliwość ciąży? Gdy się kochaliśmy z chłopakiem, nigdy we mnie nie kończył, wyciągał przed wytryskiem. Lecz wiem, ze przed wytryskiem wydziela się również płyn w którym mogą znajdować się plemniki. Czy to mogło by mi zaszkodzić? Wspomnę też, że zażywała lek S***, parę razy, może 2-3 .. A na opakowaniu pisze by nie zażywać z hormonalnymi śr. antykoncepcyjnymi. Czy ten lek na uspokojenie mógł jakoś płynąć na skuteczność brania tabletek?? Czy jest ryzyko że jestem w ciąży?:((

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
W przypadku braku krwawienia podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych należy wykluczyć ciążę. Lek psychotropowy, który Pani zażywała mógł obniżyć skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Dlatego należy wykonać test ciążowy. W przypadku ujemnego wyniku należy powtórzyć test po tygodniu.
Pozdrawiam