Brak okresu przy niestosowaniu luteiny

Witam. Obecnie stosuję Luteinę 50 w dawce 3x1 przez 10 dni. Po stosowaniu leku w odstępie dwóch dni dostaję okres( skąpy, dwudniowy), jednak gdy zaprzestaję stosowania Luteiny miesiączka nie występuję nawet przez pół roku. Czy warto nadal stosować Luteinę 50 czy zmienić lek ? Dodam, że mam niedoczynność tarczycy, jednak wynik ten jest ciągle kontrolowany i mieści się w optymalnej wartości.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Prawdopodobnie ma Pani niewydolność fazy lutealnej, tzn. poziom progesteronu w drugiej fazie cyklu jest za niski. Luteina uzupełnia ten niedobór. Jeżeli jednak coś Panią niepokoi proszę się skonsultować ze swoim ginekologiem.
Pozdrawiam