Brak owulacji a wynik badania DHEA

Witam, Prawie od roku staramy sie z mezem o dziecko. Mam stwierdzenia brak owulacji, tzn. Pecherzyki rosna, ale nie pekaja, wchlaniaja sie samoistnie. Zastrzyk pregnyl niestety nie dziala, nawet jednorazowa dawka 15000. Dodam, ze mialam wysoka prolaktyne, parlodel zbil mi do 200, gdzie zaczynalam od ponad 800 a norma do 600.Reszta hormonow w normie. Ostatnio badanie DHEA wykazalo nadmiar bo 15nl a norma jest do 7, przy czym testosteron w normie. Czy moze to wplywac na brak owulacji ?

Aleksander Ropielewski

Możliwe, że brak owulacji wynika z nadmiaru DHEA, ponieważ ma on działanie androgenizujące. Warto ocenić poziom pozostałych hormonów produkowanych przez nadnercza.