Starania o ciążę i stymulacja cyklu

Witam, Od roku staramy sie z mezem o dziecko. Mialam stymulacje cykli. Niestety pecherzyki rosna ale nie pekaja. Hormony mam w normie, ale ostatnio zrobilam badanie DHEA(K25) niestety wynik ponad norme, bo 13,2 ng/ml- norma (0,36-7,82)przy czym testosteron w normie. W jaki sposob mozna obnizyc poziom DHEA? O czym swiadczy jego tak wysoki poziom? Czy jest szansa na przywrocic owulacji i zajscie w Ciaze? Mam 23 lata i bardzo zalezy mi na dziecku.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, izolowany podwyższony poziom DHEA przy pozostałych prawidłowych wynikach może nie być znaczącym problemem, szczególnie jeżeli chodzi o możliwość zajścia w ciąże. Zalecam powtórzenie badań za 2-3 miesiące. pozdrawiam