Brak snu u 2-miesięcznego dziecka

Moja 2 miesieczna corka bardzo malo spi i ciagle czas spedzala by przy piersi . czasami mam juz dosyc .czy jest jakies rozwiazanie

Lek. Marta Gryszkiewicz

Dzieci w tym okresie jeszcze nie są regularne i nie mają harmonogramu dnia. Karmić należy na żądanie (nie należy dziecku narzucać stałych pór posiłków). Być może Pani córka ma bardzo silny odruch ssania i stąd wrażenie, że mogła by być przy piersi cały czas. Proszę spróbować zastąpić od czasu do czasu pierś smoczkiem. Poza tym, należy dziecko próbować zainteresować otaczającymi przedmiotami - głównie w kolorze czarnym i czerwonym, bo je najlepiej widzi, nawiązywać kontakt wzrokowy z dzieckiem, dotykać je, rozmawiać z nim, itd. Powoli dziecko zaczyna wchodzić w etap zainteresowania otaczającym je światem, a więc potrzeba jedzenia zacznie stopniowo schodzić na drugi plan. Cierpliwości.