Brak sutków - co robić?

Wiem, że może nie jest to odpowiednia strona, aby pytać o takie rzeczy, ale nigdzie nie dowiedziałam się niczego konkretnego. Mam 21 lat i odkąd pamiętam nie mam sutków (są wklęśnięte). Okropnie się tego wstydzę, nawet nie potrafię spojrzeć normalnie w lustro. Mam chłopaka i nie jestem w stanie przestać się wstydzić samej siebie, mimo że on twierdzi, że kompletnie mu to nie przeszkadza. Nie byłam z tym u lekarza, bo jest to dla mnie zbyt krępujące. Dlatego chciałabym najpierw poznać Waszą opinię na ten temat. Może mieliście już styczność z takimi rzeczami. Czy jest to odwracalne? Co jeśli kiedyś będę miała dziecko, czy nie będę mogła go normalnie nakarmić? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Wiele kobiet zmaga się z problemem wklęśniętych brodawek sutkowych. Można powiedzieć, że to taka indywidualna cecha urody nie świadcząca o patologii, choć na pewno będąca defektem kosmetycznym.

Myślę, że warto gdyby Pani jednak udała się do lekarza ginekologa, który zbada Panią i zaleci odpowiednie postępowanie.

Istnieją specjalne kapturki, które nosi się na stałe i które delikatnie wyciągają brodawkę sutkową - np. Avent Niplette. Czasami już kilka tygodni noszenia daje bardzo dobre efekty. Kapturki te można stosować także podczas karmienia piersią dziecka.

Pozdrawiam serdecznie