Brak umiejętności siadania u 9-miesięcznego dziecka

Witam moja córka własnie skończyła 9 miesiecy(korygowane 8) martwie sie bo sama nie siada.OD jakiegos tygodnia dwóch gdy ja posadze siedzi dosć długo i dosc pewnie.Mała obraca sie z brzucha na plecy i odwrotnie.pełza okrężnie i do tyłu.często lezac na brzuchu buja sie na raczkach jakby tanczyła.lezac plasko na plecach podniesie chwile głowke i kladzie jakby nie miala sily.ale gdy ma podłozona poduszke wyzej to bardziej sie podnosi nawet kilka razy usiadła.Nie raczkuje.czy mam sie martwić?

Witam,

Z Pani opisu nie ma powodu do obaw. Każde niemowlę ma swój czas na osiągnięcie kolejnego poziomu rozwoju. Nie jest powiedziane, że każde dziecko rozwija się książkowo. Moga być w tym odstępstwa w 3-6 miesiącach. Z całą pewności proszę nie sadzać córki na siłę ponieważ jej organizm może nie być jeszcze do tego przygotowany. Jeżeli ma Pani wątpliwości proponuję udać się do fizjoterapeuty który jest certyfikowanym terapeutom metody NDT Bobath Baby. Oceni on wówczas aktywność Pani córki i odpowie na wszelkie wątpliwości.

jeśli ma Pani wątpliwości warto skonsultować się z rehabilitantem, zwłaszcza, że z tego co Pani pisze dziecko jest wcześniakiem, może Córka potrzebuje wzmocnienia napięcia mieśniowego. Pozdrawiam