Brak próby siadania i odstające uszka u 9-miesięcznego dziecka

Witam. Mam 9 miesieczna coreczke , problem polega na tym , ze jeszcze nie probuje siadac. lezac na brzuszku unosi glowke dosc wysoko opierajac sie na rekach , jest ruchliwa i bystra dziewczynka. Jednak troche mnie nie pokoi to ze nie podejmuje zadnych prob siadania. Nastepujacy problem to odstajace dosc mocno uszka.. Czy to jakis powod do niepokoju.? czy ureguluje sie to samo? moze jakies opaski na uszka? prosze o odpowiedz i z gory dziekuje,..:)

Córeczka faktycznie powinna już więcej robić niż leżeć tylko na brzuszku, trzeba ją trochę postymulować fachowo, powinna spędzać czas na podłodze- dywanie , na trawie , nie ciągle na rękach lub leżaczku. zabawki ni podawac do ręki tylko dalej żeby musiała pełzać, czołgać się. Proszę poszukać w okolicy terapeuty dla dzieci.