Brak widocznego zarodka w wyniku USG w 5 tygodniu ciąży

witam. jestem w 5 tc a na usg nie widać zarodka lekarz kazal mi zrobić beta hcg co 2 dni. Na pierwszym jest 830j. a drugiego jeszcze nie robilam czy wszystko jest ok,

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! 5 tydzień to na tyle wczesny okres ciąży, że zarodka może jeszcze po prostu nie być widać. Tym nie powinna się Pani zatem póki co niepokoić. A propos wartości beta-hCG to taka wartość wskazuje na mniej więcej 5 tydzień, przy czym proszę wykonać drugie badanie, tak jak zalecił Pani lekarz. Bardziej istotny niż pojedyncza wartość jest bowiem przyrost hormonu. Z wynikami proszę udać się do lekarza, który prowadzi ciążę.