Brak wykrycia ciąży pozamacicznej w badaniu USG a odszkodowanie

Zrobiłam USg TV komerycjnie lekarz stwierdził ,ze to guz choc sam nie był pewien bo podobno słaby był sprzet do USg ,ale ze krwawiłam od miesiąca i bolał mnie brzuch zgłosiłam sie do szpitala po kilku dniach i okazał sie ze to 3 -4 miesieczna STARA ciąza pozamaciczna -usuneli mi takze jajowód i dziwili sie ,ze tyle z nią chodziłam -czy nalzey mi sie odszkodowanie ? od kogo powinnam sie ubiegać od lekarza czy przychodni gdzie jest słaby sprzest do USg ? duze mam szanse ?

Witam serdecznie. Przyznam szczerze iż nie jestem ekspertem w tych sprawach, jednak dochodzenie odszkodowania od lekarza nie jest dobre w tej sytuacji. On to korzysta ze sprzętu takiego jaki zapewnia mu przychodnia i nie jest w stanie tego zmienić. Słaby sprzęt może nie pozwalać na dokładną diagnostykę wszelkich stanów chorobowych. Z całą pewnością można dochodzić odszkodowania od swojego ubezpieczyciela .