Brak wytrysku, zażycie antykoncepcji awaryjnej a ryzyko ciąży

uprawiałam seks bez zabezpieczenia, mimo , że nie doszło do wytrysku wzięłam tabletkę escapelle po ok 60h od stosunku. Czy mimo iż przyjęłam tabletkę mogę zajść w ciążę? I czy po zażyciu tej tabletki po paru godzinach mozna palić papierosy?

Lek. Magdalena Pikul

Żadna metoda antykoncepcji nie daje 100% pewności ale w opisanym przypadku jej ryzyko jest małe. Palenie jest niekorzystne w każdej sytuacji.