Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak wzwodu u partnera

Dobry Wieczór ! Mój partner jest wdowcem 3 lata podczas stosunku nie ma wywodu jak to się leczy i jak? I ja jako partnerka mogę mu pomóc ?
KOBIETA, 47 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Dzień dobry!

Zaburzenia wzwodu, brak erekcji podczas stosunków, może mieć różne przyczyny - najczęściej psychologiczne (np. na tle stresu, lęku, stanów depresyjnych, czy w związku z dłuższą przerwą we współżycia) lub somatyczne (np. urologiczne, hormonalne, naczyniowe itp). Pierwszym krokiem jest konsultacja z seksuologiem, dłuższa rozmowa i wykonanie badań diagnostycznych, aby rozpoznać te przyczyny u Pani partnera. Najczęściej leczenie opiera się o farmakologiczne (prowadzi lekarz seksuolog) lub psychoterapeutyczne (terapia indywidualna lub partnerska).

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy