Brak zarostu na brodzie u 26-latka

Mam prawie 26 lat i nie rośnie mi broda - mam zarost tylko pod nosem i na środku brodu, ale po boku pojawiają się tylko pojedyncze włosy. Czy w przyszłości to się rozwinie czy jest szansa, ze tak już zostanie? Wąsy i brodę muszę golić co kilka dni.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany przez Pana niewielki zarost może być wynikiem zaburzeń hormonalnych jak i osobniczej cechy niezwiązanej z patologią. Przede wszystkim sugerowałabym jednak konsultację ze specjalistą endokrynologiem, który wykluczy chorobowe podłoże niewielkiego zarostu. Skierowanie do specjalisty uzyska Pan od lekarza pierwszego kontaktu.