Brak zastosowania leku Tamoxifenu przez trzy dni po chorobie nowotworowej

nie wziełam tamoxifenu przez trzy kolejne dni(po corobie nowotworowej), jakie mogą być konsekwencje?

Szanowna Pani,

Tamoxifen to lek który wspomaga leczenie i zmniejsza ryzyko nawrotu choroby nowotworowej piersi. Stosuje się go zazwyczaj długotrwale (kilka lat). Krótka przerwa w zażywaniu zazwyczaj nie ma większego wpływu na wynik leczenia.

Pozdrawiam

Tomasz Wójcik