Czy lek Theraflu koliduje z Sudafed?

Witam.Mam pytanie,czy saszetki theraflu kolidują z sudafedem na katar?Pozdrawiam.Marzena

Szanowna Pani,

Sudafed to środek obkurczający naczynia krwionośne, który zmniejsza ilość wydzieliny z nosa. Theraflu zawiera w swoim składzie związek o takim samym działaniu.

Odradzałbym stosowanie obu preparatów jednocześnie ze względu na ryzyko podniesienia ciśnienia krwi oraz inne efekty uboczne.

Może Pani stosować Sudafed w połaczeniu z samym paracetamolem (np APAP)

Pozdrawiam

Tomasz Wójcik