Brak zmiany wagi i wzrostu u czterolatka

Witam serdecznie.Syn ma cztery i pół roku.W styczniu ważył 18kg i mierzył 105cm kilka dni temu czyli po ośmiu miesiącach waga i wzrost sie nie zmieniły i troche mnie to martwi.Synek ogolnie jest zdrowy i raczej mało choruje.Jego dieta jest dobra.Chętnie zjada warzywa i owoce.Je około 5 posiłków dziennie i przeważnie o tych samy porach.Czy powinnam sie martwić?
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Podane przez Panią wartości masy ciała i wzrostu dziecka są prawidłowe w stosunku do wieku. Jeśli jednak przez 8 miesięcy wartości te się nie zmieniły, to warto udać się na kontrolną wizytę do lekarza pediatry.