Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Branie tabletek antykoncepcyjnych a zmiany w piersiach

Witam mam 17 lat od trzech miesięcy biorę leki antykoncepcyjne i od tego czasu pojawił sie dziwny wygląd piersi najbardziej dziwią mnie takie cieniutkie zylki od połowy piersi do sutka, jest ich naprawdę dużo. Moje piersi sa także obolałe i wydają sie strasznie ciężkie chodź nigdy tak nie było. Czy to może oznaczać jakieś obiawy? Co mogę z tym zrobic ?
17 LAT ponad rok temu

Zapłodnienie

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Obrzmienie i ból piersi mogą być działaniami ubocznymi stosowania antykoncepcji hormonalnej. Nie można wykluczyć innego podłoża problemu. Jeśli dolegliwości nie ustąpią w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0

Czy przed rozpoczęciem przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych
miała Pani wykonane badanie USG piersi. Jest to badanie wskazane.
Jeśłi nie proszę wykonać to badanie jak najszybciej+konsultacja lekarza ginekologa.

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy