Zaczęłam stosować antykoncepcyjny krążek dopochwowy, ale strasznie bolą mnie piersi. Czy to jest normalne?

Witam,

niedawno zaczęłam używać krążka dopochwowego, aby nie zajść w ciążę. Od jakiegoś czasu odczuwam bolesność piersi. Czy te dwie sprawy mogą być powiązane?

Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Bolesność i obrzmienie piersi należy do jednych z najczęstszych skutków ubocznych metod hormonalnej antykoncepcji, takich jak dopochwowy krążek antykoncepcyjny. Dolegliwości mogą się zmniejszyć po upływie pierwszych 3-4 miesięcy stosowania.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty