Brązowa, lepka wydzielina po miesiączce i po stosunku

Witam po miesiaczce po ok. tyg mialam wydzieline brozowawa lepka po czym ustala I dostalam lekkich boli podbrzusza (myslalam ze od cwiczen poniewaz cwicze) po stosunku na prezerwatywie rowniez byla krew minimalnie. po 2-3 dniach zaczela leciec mi krew delikatniej niz przy miesiaczce.Co moze byc powodem tego? Jestem troszke przerazona mam 31 lat :(

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Brązowe plamienia mogą być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Inną przyczyną mogą być zmiany typu polip, nadżerka. W celu ustalenia przyczyny dolegliwości konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.