Brązowa wydzielina po tabletkach - czy to coś poważnego?

Mam 17 lat. Miesiąc temu byłam u ginekologa. Poszłam tam tylko z tego względu by się przebadać, czy wszystko jest ok i zapytać o tabletki antykoncepcyjne. Pani Ginekolog zbadała mnie i powiedziała, że wszystko jest w porządku, przepisała mi tabletki. Od kilku dni zauważyłam brązową wydzielinę. Na początku były to tylko plamienia, ale od kilku dni z lekkich plamień wstała się duża wydzielina. Boję się że może to być spowodowane tymi tabletkami, ale czuję się normalnie, nie mam żadnych dolegliwości po nich tylko ta wydzielina mnie niepokoi. Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jednym z działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych są plamienia śródcykliczne. Mogą się one utrzymywać przez pierwsze 3-4 opakowania tabletek.

Gdyby po tym czasie plamienia nie ustąpiły konieczna będzie wizyta u ginekologa. Wskazana może być zmiana tabletek na inne.

Pozdrawiam