Brązowa wydzielina z pochwy: czy to może być coś poważnego?

Witam! Wiem, że już parę takich wątków na forum jest, ale nigdzie nie znalazłam identycznego jak mój. Otóż: od 4 dni wydziela mi się brązowa maź z pochwy. Zauważyłam, że dzieje się to kosztem śluzu. Mam 18 lat i parę razy uprawiałam już stosunek. Jestem 8 dni przed miesiączką. Nie biorę tabletek antykoncepcyjnych, używałam prezerwatyw. Czy to coś poważnego?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Ponieważ żadna metoda antykoncepcyjna nie daje pełnej ochrony przed ciążą należy wykonać test ciążowy dostępny w aptekach. Brązowe plamienia najczęściej są spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Powodem dolegliwości bywają również zmiany w obrębie narządów rodnych takie jak polipy, nadżerki oraz mięśniaki. Jeśli problem nie ustąpi bądź ulegnie nasileniu w najbliższych dniach powinna Pani zgłosić się do lekarza ginekologa.