Brązowa wydzielina z pochwy - dlaczego tym razem było jej mniej?

Zawsze przed miesiączką pojawiała mi się brązowa wydzielina z pochwy. Tym razem również. Dzień później współżyłam z chłopakiem i wydzielina najpierw się zmniejszyła, a teraz ustała. Czy mogę być w ciąży?
Proszę o pomoc.

Witam serdecznie!
Pierwsze objawy ciąży występują zwykle w kilka tygodni po zapłodnieniu. Niektóre pacjentki obserwują plamienie implantacyjne, ale po pierwsze jest to rzadko spotykane, a po drugie Pani objawy są całkowicie odmienne. Reasumując, nie wydaje mi się, że mogło dojść do zapłodnienia.
Istotne jest natomiast występowanie brązowych plamień przed okresem. Zwykle są one spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Warto zatem w trakcie najbliższej wizyty u ginekologa wspomnieć o tym fakcie.
Pozdrawiam