Brązowe plamki po obydwu stronach każdej z kostek

Dobry wieczór. Jestem 25letnią dziewczyną i mam dziwne brązowe plamki po obydwu stronach każdej z kostek. Jest ich dużo i rzucają się w oczy. Pojawiły się 2 lata temu i stopniowo robiło się ich coraz więcej. Są dosyć gęsto usiane i przechodzą stopniowo po zewnętrznej stronie stopy w stronę palców. Zastanawiam się skąd się te plamy u mnie wzięły. Proszę o pomoc.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane zmiany mogą mieć podłoże naczyniowe. Nie można wykluczyć innej przyczyny nieprawidłowości. Wskazana jest wizyta u lekarza.

Proszę udać się do dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej na konsultację, lekarz obejrzy skórę , dobierze pielęgnację oraz odpowiednie zabiegi.

Mogą to być przebarwienia, plamy po otarciu naskórka i inne mogą być przyczyny np. zażwanie hormonów.