Brązowe plamki w obrębie paznokcia

Witam. Ostatnio zauważyłam u siebie na dwóch paznokciach( obydwa u jednej ręki ) małe punkciki-brązowe plamki. Co to może oznaczać ? Bardzo mnie to niepokoi gdyż wyczytałam na niektórych forach,że to może oznaczać czerniaka. Dziękuje za odpowiedz.

Proszę się zastanowić, czy przypadkiem nie było urazu mechanicznego i czy nie są to drobne wynaczynienia podpaznokciowe. Jeśli zmiany nie będą ustępować, należy udać się do dermatologa, żeby obejrzał zmiany za pomocą dermatoskopu.