Brązowe przebarwienia po rumieniu zakaźnym

Mój syn w wieku 4 lat przeszedł rumień zakaźny. Wysypka pojawiła się dwukrotnie, ale za drugim razem plamy nie zniknęły tylko "rozlały się" na całym ciele i stały się brązowe. Byliśmy u dwóch dermatologów i raczej nie jest to pokrzywka barwnikowa a przebarwienia pozapalne (plamy są w tych samych miejscach co rumień). Proszę o odpowiedź czy takie plamy znikną (jak długo) czy należy podjąć leczenie. Stosujemy balsam z mocznikiem od 9 miesięcy i plamy lekko zbladły. Mika

Magdalena StusiĹska

Jeśli jest poprawa po maści mocznikowej- proszę spróbować kontynuować tę terapię.

Najlepiej będzie skorzystać z konsultacji u lekarza medycyny estetycznej lub dermatologa. Podczas konsultacji lekarz obejrzy dokładnie i zbada skórę, omówi i dobierze odpowiednie metody leczenia i zabiegi.