Brązowe upławy z krwią 2 dni przed miesiączką. Czy to może oznaczać ciążę?

Witam,
mam 26 lat, w moje płodne dni, tj. 31 grudnia współżyłam z chłopakiem, nie zabezpieczyliśmy się, był to stosunek przerywany. Nigdy wcześniej nie współżyłam bez prezerwatywy, a chłopak zapewnił mnie, że w preejkulacje nie ma plemników. Czy to prawda? Czytałam różne opinie i chciałabym mieć pewność.
Miesiączkę powinnam otrzymać 13 stycznia, od 10 pojawiły się u mnie brązowe upławy z nieznaczną ilością krwi, boli mnie również brzuch, mniej niż przy miesiączce, czy jest możliwe, że są to symptomy zapłodnienia? Dodam, że w ostatnim okresie czasu byłam bardzo zestresowana i mam torbiel na jajniku.
Mam również pytanie, ile dni po współżyciu można wykonać test, tak aby mógł wykazać ewentualną ciążę?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Preejakulat wg obecnych poglądów zawiera plemniki niezdolne do zapłodnienia, jednakże stosunek przerywany ze względu na dowolność w wykonaniu charakteryzuje się dosyć niską skutecznością antykoncepcyjną.
Opisane dolegliwością mogą mieć związek z implantacją zarodka po zapłodnieniu, jednakże w przypadku obecności torbieli jajnika mogą także mieć związek z tym schorzeniem.
Warto wykonać test ciążowy po 14 dniach od stosunku, wówczas wynik można uznać za wiarygodny. Pozwoli to z dużym prawdopodobieństwem zróżnicować przyczynę dolegliwości.

Redakcja abcZdrowie.pl