Spóźniony okres po pierwszym razie - czy to oznaka ciąży?

Mam 19 lat, 28 grudnia współżyłam pierwszy raz z chłopakiem. Za pierwszym razem się nie zabezpieczyliśmy. Powinnam dostać okres 5 stycznia, a dostałam 30 grudnia.
Czy to oznacza, że jestem w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W opisanej sytuacji, gdy został odbyty stosunek bez zabezpieczenia, nie można wykluczyć możliwości ciąży.
Wskazane krwawienie, które pojawiło się 2 dni po stosunku prawdopodobnie było krwawieniem miesięcznym, jednakże mogło mieć także inne przyczyny.

Chociaż wydaje się, że prawdopodobieństwo zapłodnienia jest małe w związku z miesiączką to jednoznacznie wykluczyć możliwość ciąży można po wykonaniu testu ciążowego lub po pojawieniu się kolejnej miesiączki.

Redakcja abcZdrowie.pl