Czy mogę być w ciąży- proszę o radę!

Witam mam pytanie. Współżyłam z chłopakiem i po pięciu dniach dostałam miesiączkę i była ona taka jak zwykle którą powinnam dostać dopiero ok 6 stycznia a dostałam 30 grudnia miesiączki mam nieregularne co 30 a nawet 33 dni z obliczeń wynikło nie wiem czy dobrze obliczyłam że do stosunku doszło w ostatnim dniu dni płodnych czy jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże i czy dwa dni po miesiączce mogę zrobić sobie test?

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

jeżeli po odbytym stosunku wystąpiło krwawienie miesięczne to nie jesteś w ciąży. Możesz wykonać test ciążowy, ale nie jest on konieczny w przypadku gdy miesiączka która się pojawiła była podobna do wszystkich poprzednich- pod względem obfitości krwawienia, czasu trwania.
Pozdrawiam serdecznie!